Upadłe Legiony

Z Dracopedia

Iluzoryczne wojska, które powstają jako skutek uboczny znacznego zagęszczenia zużytej many. Jest to złudne wrażenie dodatkowej, potężnej armii, która w niesamowity sposób potrafi wywierać wpływ na fizyczną rzeczywistość.

Działanie

Upadłe legiony dają dodatkową obronę wojskową, ale wyłącznie na księstwach posiadających własnych magów (zawód). Maksymalna obrona UL jest równa ilości magów na księstwie. Obrony uzyskanej przez ten czar nie da się zmniejszyć żadnym innym czarem niż Orle oko. Orle oko umożliwia rozwianie zagęszczenia many i głębsze spojrzenie w realność, przez co iluzja się rozmywa i uniemożliwiony zostaje wpływ na rzeczywistość.

Upadłe Legiony nie giną pod wpływem ataków wojsk przeciwnika. Należy pamiętać o tym, iż zmniejszenie się liczby magów pod wpływem czarów czy ataków, zmniejsza działanie UL (nie jego siłę, a obronę którą daje dodatkowo), ponieważ jest ona równa liczbie magów na księstwie.

Dodatkowo, machiny wojenne meduz dołączone do ataku na księstwo posiadające magów powoduje rozproszenie upadłych legionów (opis wpływu machin wojennych na upadłe legiony znajduje się przy opisie rasy meduz).

Czar ma znaczenie w czasie przeliczenia, nie wpływa na nic podczas simu.

Jak powstają

Upadłe Legiony powstają w wyniku wyjątkowych zagęszczeń zużytej przez magów many. Magowie wykorzystują owe zagęszczenia, jako dodatkową barierę dla wojsk przeciwnika.

Każdy rzucony czar dodaje 1,5% ilości wyszkolonych magów do swej siły. Nawet, jeśli siła przekroczy ilość wyszkolonych magów, to obrona iluzorycznego wojska nie przekroczy ilości magów, którzy je utrzymują.

Iluzja jest rozwiewana przez czar Orle oko - aż 1/3 siły ulatnia się wraz z maną.

Wyjątki w działaniu

U Ożywieńców UL działają z podwójną siłą.

Osobiste