Tworzenie koalicji

Z Dracopedia

news.gif

Ten artykuł jest poradnikiem!
Poradnik nie musi być ściśle encyklopedyczny, może zawierać uproszczenia, przyjęte zwyczajowo rozwiązania, elementy punktu widzenia oraz stylu gry osoby lub osób go piszących.
Bo od kogo się uczyć jak nie od najlepszych dowódców RedDragona?


Krok po kroku - jak założyć koalicję:


1. Logujemy się na księstwo.

2. Klikamy po prawej stronie na zakładkę Polityka.

3. W pustym polu na górze wpisujemy nazwę, jaką chcemy nadać naszej koalicji i klikamy ikonkę 'Załóż koalicję'

4. Każda koalicja ma swoją konstytucję - w tym momencie możesz wybrać wszystkie punkty, które chcesz, żeby były w niej zawarte. Uważaj! Raz wybranych zasad koalicji nie można zmienić, za to zawsze możesz już po założeniu dodać nowe.

5. Gotowe! Koalicja założona.


Z ilu księstw ma się składać koalicja?


Maksymalna ilość księstw w koalicji to 17, minimalna to oczywiście 1.


Młodym Imperatorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Red Dragonem na początek radzi się prowadzić koalicje niepełne (mniejsze niż 17 księstw). Jest to spowodowane poziomem gry. Im więcej księstw w koalicji, tym trudniej jest dowodzić i prowadzić taką koalicją.


Ponadto każdy młody gracz napotka problemy z rekrutacją graczy do koalicji. Jest to naturalne, nie posiadamy jeszcze własnej renomy, mało kto nas zna i gracze nie będą wiedzieli czego się mogą spodziewać po takiej koalicji. Zdecydowanie łatwiej uczyć się na koalicji , która ma 8-12 księstw w składzie (gub = gubernat = księstwo). Z czasem, zdobywając doświadczenie można dążyć do stworzenia pełnej 17-gubowej koalicji.


Skład rasowy koalicji i generalicja.


Bardzo ważne jest odpowiedni dobór ras księstw mających wejść w skład naszej koalicji. Bardzo ważny jest też skład generałów każdego księstwa. Należy postarać się - w miarę własnych możliwości - przeanalizować pewne taktyki i założenia jak chcemy grać i do tego dopasować rasówkę i generalicję. Polecam - Poradnik przy tworzeniu składu rasowego koalicji


Rekrutacja graczy do koalicji


Mamy dwa podstawowe sposoby rekrutacji graczy do koalicji.

Pierwszy z nich to Forum RD - Koszary - to specjalny dział forum poświęcony szukaniu przez gracza koalicji, jak i szukanie gracza do koalicji. Wystarczy wejść i śledzić na bieżąco pojawiające się nowe oferty lub samemu założyć temat.

Drugi sposób rekrutacji to wykorzystanie Doradcy Ambasadora (znajdziesz go w Stolicy - Doradcy - Ambasador). Przy jego pomocy określajasz rasy jakich szukasz oraz rolę jaką chciałbyś, żeby księstwo pełniło, wymagane minimum doświadczenia i kolejność w jakiej chcesz oglądać zgłoszenia - Ambasador odnajdzie wszystkich szukających koalicji, którzy spełniają podane przez Ciebie wymagania. Do Ciebie należy decyzja czy zechcesz ich przyjąć do swojej koalicji.

Osobiste