Statystyki (menu)

Z Dracopedia

Statystyki służą do porównywania koalicji i księstw. Możesz dzięki temu sprawdzić, jak Ci się powodzi w świecie RedDragona. Inną funkcją statystyk jest wybór celów do zasadzek lub wojen. Jeżeli chcesz wybrać sobie przeciwnika, bardzo dobrze jest zacząć od przestudiowania statystyk. Nie zapomnij jednak o sprawdzeniu również sprzymierzeńców potencjalnego przeciwnika. Statystyki zestawiane są zawsze po zakończeniu podliczeń nowego dnia. Dzieje się tak po to, by koalicje były lepiej porównywalne. Oznacza to jednak, że koalicja, którą zamierzałeś zaatakować, może znacznie zwiększyć w ciągu dnia swoją moc i wojna zakończy się dla Ciebie fatalnie. Dlatego dobrze jest poobserwować cel przez dłuższy czas.

Statystyk jest kilka:

  • ziemia - księstwa ułożone według obszaru.
  • siła - księstwa ułożone według siły.
  • siła/ziemia - stosunek siły do obszaru. Księstwa uszeregowane są według tego, jak dobrze potrafią się bronić w stosunku do swoich rozmiarów.
  • moc - koalicje są uporządkowane względem mocy. Zależy ona od wielkości księstw znajdujących się w koalicji oraz od ich ilości. Najczęściej właśnie te statystyki służą do wybierania przeciwnika.
  • siły koalicji - koalicje uszeregowane są według siły.
  • ziemie koalicji - koalicje uszeregowane według całkowitego obszaru. Jeśli szukana koalicja ma mieć tyle samo księstw, co my, to jest to najlepsza statystyka do wyboru obiektu ataku. Koalicja znajdująca się w statystyce blisko Ciebie, z podobnym obszarem, ale o mniejszej sile, to dobry cel planowanej zasadzki lub wojny. Należy jednak sprawdzić także siły jej sprzymierzeńców.
  • rasy - ta statystyka jest czysto informacyjna. Może pomóc w decyzji, którą rasą grać.

Po wybraniu jednej ze statystyk na ekranie ukaże się pierwsza pięćdziesiątka (odpowiednio księstw, koalicji lub Imperatorów). Dla łatwiejszej orientacji Twoje księstwo lub koalicję zaznaczono na biało. Księstwa z Twojej koalicji wypisane są na czerwono. Wszystkie nazwy księstw czy koalicji to łącza hipertekstowe. Jeśli klikniesz na którąś z nich, otworzy się nowe okno z danymi, tak samo, jak w menu Polityka - Koalicja.

Do poruszania się po statystykach służą ikony +50 ("Lepszy") i -50 ("Gorszy"), dzięki którym możesz obejrzeć następne 50 miejsc. Jeżeli chcesz dojść do jakiejś określonej pozycji, wpisz jej numer w pole między ikonami i wciśnij przycisk Pokaż pozycję (ikona z papierem i strzałką). Jeżeli chcesz znaleźć w statystyce konkretną koalicję lub księstwo, wpisz jej pełną nazwę w polu tekstowym (oznaczonym Nazwa księstwa lub Nazwa koalicji) i wciśnij przycisk Szukaj (ikona z lupą). Jeżeli szukana nazwa jest w tej statystyce, ukaże się strona, na której się znajduje, w taki sposób, że poszukiwany termin znajdzie się w samym środku. Jeżeli jej w statystyce nie ma, znowu zobaczysz pierwszych 50 pozycji. Poszukiwana nazwa będzie zaznaczona na niebiesko. Jeżeli chcesz znaleźć własną koalicję lub księstwo, nie musisz niczego wpisywać - wystarczy wcisnąć przycisk Szukaj.


menu
Stolica (menu)Budowa (menu)Zatrudnienie (menu)Wojsko (menu)Walka (menu)Magia (menu)Złodzieje (menu)Polityka (menu)Imperator (menu)Statystyki (menu)Szukaj (menu)Opcje (menu)Pomoc (menu)Wyloguj (menu)
Osobiste