Sim

Z Dracopedia

Spis treści

Czym jest sim?

Sim (simowanie) to potoczne określenie okresu pomiędzy wojnami. Podczas simu rezygnuje się zwykle z utrzymywania wojska, złodziei oraz dużej ilości magów na księstwie, tak aby maksymalnie przyspieszyć proces odbudowy państwa.

W jakim celu się simuje?

Sim polega na rozbudowie księstwa w początkowym okresie ery (10-15 dni) lub odbudowie księstwa po wojnie lub zasadzce. Celem simu jest przygotowanie księstwa do działań wojennych.

Niebezpieczeństwa simu

RedDragon jest grą strategiczną, której istotą jest prowadzenie wojen. Wśród graczy utarło się, że jeżeli jakakolwiek koalicja zbyt długo simuje, to uzasadnione jest jej zaatakowanie.

Zbyt długi sim nie przynosi korzyści koalicji. Limity Punktów Zabudowy i zapasów powodują, że nie można magazynować ich więcej bez powiększania swojego terytorium. Cena ziemi wzrasta wraz z wielkością księstwa i w pewnym momencie jej zakup przestaje być opłacalny.

Protektorat

Po zakończeniu działań wojennych konieczne jest odbudowanie księstwa. Aby uchronić się przed agresją innych koalicji strony wojny wystawiają sobie często obustronne gwarancje - protektoraty.


Podstawowe pojęcia
EraKoalicjaKontoKsięstwoPrzeliczenieSimTuraWojna
Źródło „http://dracopedia.pl/Sim
Osobiste