Przykładowe sposoby paktowania

Z Dracopedia

motyka.gif

Ten artykuł jest jeszcze w budowie!
Może być niekompletny lub zawierać błędy.
Jeżeli możesz to pomóż w jego uzupełnieniu czy poprawieniu.

news.gif

Ten artykuł jest poradnikiem!
Poradnik nie musi być ściśle encyklopedyczny, może zawierać uproszczenia, przyjęte zwyczajowo rozwiązania, elementy punktu widzenia oraz stylu gry osoby lub osób go piszących.
Bo od kogo się uczyć jak nie od najlepszych dowódców RedDragona?


Najważniejsze to przewidzieć jak zmobilizuje sie przeciwnik oraz gdzie (i czym) będzie chciał uderzyć. Niekiedy warto wziąć np. magię na siebie gdy widać, że przeciwnik ma dużą przewagę w magii i w zamian skupić sie na złodziejach (czyszczenie, upijania, burzenia pospolitego itp.) i/lub ataku wojskowym - w tym wypadku zazwyczaj przygotowujesz pakty, tak by następnego dnia wojny elegancko powrócić konkretnymi gubami na magów, np. przygotowane 3 pakty magiczne krzyżowe i odpuszczasz magiczne dla bunkrów (lub zostawiasz im po 1 by następnego dnia zrobić im 1,5 lub 2 pakty magiczne).


Istnieje również takie zagranie, gdzie kilkoma obrońcami wojskowymi bronisz całą koalicję, czyli zakładasz przyjecie magii i taki Def (obrońca) ma 5 lub nawet 6 paktów wojskowych (6 gdy robisz sporą liczbę złodziei własnych na księstwie i nie spodziewasz się konkretnego czyszczenia/doczyszczania na te księstwo (np. niziołek na e2 w pierwszym dniu wojny z dużym komandem złodziejskim z 6 paktami wojskowymi).


Bardzo często kombinuje się z paktami, by wybronić się przed czystką wysyłaną przez przeciwnika - tutaj najczęstszym manewrem jest dawanie 2 połówek złodziejskich (czyli księstwo ma już jeden złodziejski i zmieniasz mu tylko księstwo z którym ma ten złodziejski (pod warunkiem że ten drugie księstwo też ma jakiś złodziei bo inaczej to niema sensu). Wiadomym jest, że im więcej jest paktów złodziejskich, tym trudniej jest kogoś wyczyścić, gdyż poprzez rozłożenie strat po wojnach gangów na kilku paktowiczów (nawet przez pakty połówkowe) musisz użyć o wiele więcej złodziei w celu wyczyszczenia atakowane księstwo oraz jego obrońców. Jest to spowodowane wolniejszą utratą złodziei na obrońcach przy akcjach wojen gangów. Najmocniej powinno się zazwyczaj chronić te księstwa przed czyszczeniem, które są najczęściej jego celem (np. Krasnoludy są bardzo podatne na czyszczenie ze względu na mniejszą skuteczność paktu złodziejskiego).


Niekiedy, gdy masz przeczucie, że przeciwnik właśnie dzisiaj Cię będzie czyścił, możesz spróbować dać po 3 (a nawet 4) połówki złodziejskie na księstwach, gdzie spodziewasz się głównego czyszczenia (co Cię niemal na 100% wybroni jeżeli przeciwnik niema jakiejś dużej przewagi w glebie na księstwach złodziejskich - oczywiście pod warunkiem że masz jakiś tam złodziei na księstwach które paktujesz).


Załóżmy sytuacje, gdy posiadasz np. 1-2 księstwo złodziejskie i żeby było jeszcze ciekawiej są częściowo wysłane do akcji (ataku złodziejskiego). Wtedy zakładając, że atakujesz złodziejsko masz zazwyczaj jakieś większe ilości złodziei własnych na reszcie księstw. Dobrym pomysłem w takim wypadku, by wybronić się przed czyszczeniem jest powiązanie księstw w pary (np. Ataker z jakimś Defem itp.) w tym wypadku zmniejszasz ryzyko wyczyszczenia całej koalicji i narażasz się głownie na wyczyszczenie księstwa, który jest głównym celem czyszczenia (i ewentualnie jego paktowicza). Czasami jednak warto w ogóle nie dawać paktu złodziejskiego, utrzymując za to niestandardową (dużą) ilość złodziei własnych, której przeciwnik nie przewidzi przy doczyszczaniu.


Ogólnie dobrym pomysłem jest ustawianie paktów po wysłaniu wszystkich ataków wojskowych i złodziejskich.Wtedy dokładnie widzisz gdzie masz słabszą obronę wojskową/ złodziejską czy magiczną i możesz dane księstwo odsłonić lub dodać mu obrony ze względu na potrzeby. Widać wówczas np. czy jest sens bronic mocno wojskowo danego księstwa, czy już lepiej zostawić mu tylko obronę przeciw testom wojskowym.

Nie zawsze da się wybronić w sposób równy całą koalicję. Bywa tak, że odsłaniasz jedne księstwa, by zapewnić lepszą obronę innym księstwom (np. jeden z magów ma 5 paktów magicznych i jeden złodziejski (często spotykane) lub nawet 6 paktów magicznych (ale zazwyczaj ma jakiś złodziei własnych). Jakkolwiek odsłaniać magów wojskowo nie jest dobrym pomysłem no ale nie możesz też zakładać, że przeciwnik codziennie będzie Ci burzył pospolite na wszystkich magach i słał w nie ataki.


Orginalny tekst z FORUM RD

Osobiste