Protektorat początkowy

Z Dracopedia

Spis treści

Czym jest protektorat początkowy

Protektorat początkowy jest 6-dniowym okresem liczonym od dnia założenia księstwa, podczas którego nie można wysyłać żadnych ataków wojskowych, akcji złodziejskich ani stosować magii na inne księstwa. Nie można również wypowiadać wojen ani zasadzać się na inne koalicje. Działa to w dwie strony - nikt nie może w żaden sposób zaatakować księstwa objętego protektoratem początkowym. W chwili kiedy księstwo osiąga wiek równy 6 może już walczyć (wypowiedzieć wojnę, rzucać czary, posyłać wojsko i złodziei - można je także zaatakować).

Po co?

Co się robi w tym okresie

W ciągu tego okresu księstwa rozbudowują się, czyli:

Czemu nie walczy się od razu?

Walka od samego początku nie ma sensu. Przez pierwsze dni można więcej kupić ziemi, niż wygrać w wojnie. Pozatym trzeba zebrać zapasy, wyprodukować budulec, odkrywać Naukę, "podnieść" ekonomię. Trzeba po prostu rozwinąć i "ustawić" swoje księstwo w taki sposób, żeby bylo grywalne.

Czym się różni od zwykłego protektoratu?

Zwykły protektorat jest dawany jednej koalicji przez drugą. Nie ma wtedy blokady atakowania koalicji będącej pod protektoratem. Tak więc protektorat początkowy jest totalny, niemożliwy do złamania i całkowicie apolityczny. Zwykły protektorat w grze jest tylko i wyłącznie umową między koalicjami, którą nie każdy respektuje i każdy może go złamać (jednak musi się liczyć przy tym z pewnymi konsekwencjami).

Osobiste