Poradnik młodego Imperatora

Z Dracopedia

news.gif

Ten artykuł jest poradnikiem!
Poradnik nie musi być ściśle encyklopedyczny, może zawierać uproszczenia, przyjęte zwyczajowo rozwiązania, elementy punktu widzenia oraz stylu gry osoby lub osób go piszących.
Bo od kogo się uczyć jak nie od najlepszych dowódców RedDragona?


Spis treści

Czym jest funkcja Imperatora

Imperator jest założycielem koalicji. Do niego też należy organizowanie własnej koalicji oraz utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z innymi koalicjami. Pomimo iż często w prowadzeniu wojen wyręczają go GD, to powinien mieć ogólną wiedzę na temat wojaczki. Mimo iż jest to bardzo odpowiedzialna funkcja w kontekście koalicji, to przy odpowiedniej organizacji i przygotowaniu, nie musi zabierać zbyt wiele czasu.

Jak założyć koalicję?

By założyć koalicję należy najpierw założyć własne księstwo. Kiedy już takowe posiadamy wchodzimy w zakładkę Polityka, w białym polu pod napisem „Poprosić o przyjęcie do koalicji” wpisujemy wybraną nazwę dla naszej koalicji - tu należy pamiętać że nazwa koalicji musi być zgodna z Regulaminem - oraz naciskamy button w kształcie korony pod napisem „Założyć nową koalicję”. Po kliknięciu buttona wyświetli nam się konstytucja koalicji, tam zaznaczamy opcje które nas interesują, następnie naciskamy poniżej button w kształcie korony. W tym momencie nasza koalicja jest już założona. Koalicji nie można założyć w godzinach od 20.00 do 05.00!

Gdzie szukać współkoalicjantów?

Współkoalicjantów możemy szukać na Forum zewnętrznym w dziale Koszary ogłaszając rekrutację do naszej koalicji bądź też wyszukując oferty właścicieli księstw, którzy ogłaszają, że poszukują koalicji. Możemy również skorzystać z pomocy Doradcy – Ambasadora, możemy tam zaznaczyć rasy przez nas poszukiwane, rolę księstwa jaką ma pełnić, wymagane minimum doświadczenia. Po zaznaczeniu interesujących nas opcji Ambasador wyświetli listę księstw wg zaznaczonych przez Ciebie kryteriów. Z wybranym księstwem kontaktujemy się na poczcie. Możemy szukać również na forum bezkoalicyjnym wewnątrz gry, gdzie ogłaszają się właściciele księstw nie należących do żadnej koalicji.

Organizacja wewnątrz koalicji (polityka wewnętrzna)

Organizacja wewnątrzkoalicyjna polega na:

Polityka zewnętrzna domeną Imperatora

Obowiązkiem Imperatora jest utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z innymi koalicjami, tj.:

Jest to najważniejszy i największy obszar działania Imperatora. Relacje z innymi impami/graczami są całkowitą podstawą zabezpieczania swojej koalicji przed wrogimi napadami. Pierwszym działaniem po założeniu koalicji powinno (oprócz oczywiście uzupełniania składu) być znalezienie sojuszników. Nowe koalicje mogą napisać do impów bardziej doświadczonych koalek, którzy często z chęcią biorą pod swoje skrzydła "świeże twory". W budowaniu kontaktów często oprócz zwykłej formy komunikacji bezpośrednio w grze, pomaga forum zewnętrzne, gdzie można poznać wielu przyszłych sojuszników, oraz klikaczy.

Dowództwo koalicji

Wojny w RedDragonia prowadzone są na trzech płaszczyznach: wojskiem, magią i złodziejami. Każdą z tych sił trzeba dowodzić, możesz próbować to oczywiście robić wszystko sam, ale dobrym rozwiązaniem może być też wyznaczenie w koalicji GłównoDowodzących (GD).

Poszukaj ludzi którzy już wiedzą coś na dany temat, albo mają zapał by się uczyć. Magia jak i wojsko od samego początku potrzebują konkretnego dowodzenia. Dowodzenie złodziejami ma tutaj mniejsze nieco znaczenie ponieważ na początek wystarczy zorganizować dobrą obronę złodziejską koalicji.

  • Dowodzeniem wojem, liczeniem i posyłaniem ataków wojskowych, jak i strategią wojny zajmuje się GDW Jest on najwyższy rangą wśród GD, on wydaje wytyczne dla pozostałych.
  • Dowodzeniem magią czyli liczeniem limitów czarów na przeciwnika i rozłorzeniem tego między księstwa w Twojej koalicji zajmie sie GDM
  • Dowodzeniem złodziejami czyli liczeniem akscji złodziejskich i posyłaniem ich zajmie się GDZ
  • Często Imperator wyznacza także dowodzącego, który zajmie się opieką nad klikaczami czyli GDO
Osobiste