Parasol

Z Dracopedia

Spis treści

Opis

Parasol jest automatycznie przyznawany nowo założonym koalicjom. Koalicja z parasolem nie może stać się celem zasadzki ani sama nie może jej założyć. Zabezpiecza również przed wymuszaniem wojny zarówno na koalicjach pod parasolem, jak i przez koalicje pod parasolem.

Koalicja posiadająca parasol oznaczona jest symbolem: l_parasol.jpg

Koalicja pod Parasolem może toczyć wojny o pełen limit ziemi(33%).

Jeśli koalicja z Parasolem lub koalicja Neutralna odwzajemni wojne to jest ok,a jeśli nie to o 20 wojna którą wypowiedziała koalicja z Parasolem lub Neutralna zostaje automatycznie anulowana.

Zasady działania parasola

Jeżeli którakolwiek ze stron wypowiedzianej w danym dniu wojny będzie miała parasol, a wojna pozostanie nieodwzajemniona do godziny 20, to będzie anulowana. Jeżeli koalicja z Parasolem odwzajemni wojnę a następnie anuluje odwzajemnienie wojny przed godziną 20, podczas przeliczenia wojna będzie uznana za odwzajemnioną i wszelkie działania wojenne przeciwnika będą działać normalnie. Koalicji Parasolowej nie będą mogły założyć księstwa, które zasadzały się w innych koalicjach, tak samo jak nie będą mogły do takiej koalicji dołączyć. Pojawi się informacja na poczcie w koalicji, której wojna została wypowiedziana, tak samo jak informacje przy wypowiadaniu wojny. Księstwa w koalicjach pod parasolem będą mogły być ścigane zgodnie z zasadami ścigania uciekinierów.

Stany parasola

Wyróżniamy trzy stany Parasola:

  • jest
  • nie ma
  • zejdzie po przeliczeniu (tzn. zadeklarowaliśmy usunięcie w panelu).

Stan Parasola zejdzie po przeliczeniu wystarcza do przyjęcia księstwa z blokadą.
Stan zejdzie po przeliczeniu wystarcza do dokonania zasadzki na koalicję budującą PSO.

Zdejmowanie parasola

Parasol zdejmowany jest:

  • w drugiej połowie ery.po dobiciu do top10
    • Koalicjom, gdzie średnia ziemi przekroczy 45K
  • Przez imperatora koalicji

Raz zdjętego parasola nie można założyć ponownie.

Osobiste