Płatności

Z Dracopedia

Spis treści

Granie bezpłatnie

Każdy użytkownik ma prawo do jednego bezpłatnego księstwa, którym może grać bez żadnych ograniczeń.

Księstwa darmowe nie są w żaden sposób słabsze, ani gorsze od księstw opłaconych, mają dostęp do wszystkich tych samych opcji i taki sam interfejs.

Dodatkowo bezpłatne

  1. Wszystkie księstwa w koalicji Szkoła Gry są bezpłatne. Można uczyć się tam drugim księstwem, poza tym którym się gra.
  2. Księstwa imperatorskie w koalicjach posiadających cztery księstwa wzwyż.
  3. Księstwa nauczycieli w oficjalnych koalicjach szkoleniowych.
  4. Wszystkie księstwa w wieku poniżej 6 dni (w początkowym protektoracie) są bezpłatne. Gdy jednak osiągną one wiek sześciu dni trzeba zdecydować się na jedno bezpłatne, a resztę skasować lub zapłacić za nie.

Kolejne księstwa

Poza jednym darmowym księstwem gracz może posiadać dowolną liczbę księstw, na których musi jednak wykupić ulepszenie - księstwo opłacone. Cena dla każdego dodatkowego księstwa to 5 Erdo.

Ulepszenie to pozwala na przekroczenie takim księstwem limitu gry jednym księstwem oraz zmniejsza ilość reklam wyświetlanych, ale nie daje żadnych wzmocnień, przewagi w grze, dostępu do dodatkowych opcji czy interfejsu niedostępnego na księstwach bezpłatnych. Jedynym bonusem podczas opłacenia księstwa jest rekrutacja generała. Nie myślcie jednak, że taki bonus da przewagę opłaconym księstwom. Rekrutacje generałów można przeprowadzić w labiryncie codziennie za darmo, poza tym czasem po kliknięciu tury nowy generał do zrekrutowania może pojawić się spontanicznie.

Ulepszenie kasuje się, wraz z księstwem z końcem ery. Jest bezzwrotne.

Płatności możesz dokonywać wpłatą na konto, kartą kredytową lub SMSem. Informację jak opłacić księstwo oraz wszystkie opcje niezbędne do dokonania płatności znajdziesz w panelu Twoje Księstwa.

Czym jest Erdo?

Erdo jest oficjalną walutą RedDragona od 19 ery nowej rachuby nazwanej "Wiekiem cyrkla i kielni", wybraną w niekonkursie zorganizowanym dla graczy RD. Erdo można zakupić w pakietach:

  • 25 zł - 5 Erdo + 1 rekrutacja generała w pakiecie
  • 44 zł - 10 Erdo + 2 rekrutacje
  • 59 zł - 15 Erdo + 3 rekrutacje
  • 104 zł - 30 Erdo + 6 rekrutacji
  • 254 zł - 80 Erdo + 17 rekrutacji


Nierówne kwoty (lub kwoty wpłacone powyżej `pakietów`) będą przeliczane według `kursu` 3,4 złotego = 1 Erdo.

Erdo można również zakupywać przez SMSy i tu jeden SMS za 11,07zł(brutto) przelicza się na 1 Erdo.

Opłata wpłatą na konto i przelewem, etransfery

Wpłaty można dokonać z pośrednictwem platnosci.pl, również wykorzystując opcje transferów elektronicznych z popularnych banków.

Opłata kartą kredytową

Wszelkie dane związane z kartą kredytową są przetwarzane wyłącznie przez firmę obsługującą - platnosci.pl. Metodę tą polecamy do dokonywania płatności z zagranicy, jako wolną od opłat.

Opłata smsem

Erdo można również zakupić za pomocą smsów o wartości 9 zł (11,07 zł z VAT) za 1 Erdo.

Ratalne opłacanie księstwa

Opłacenie za 1 erdo będzie działać na 14 dni, począwszy od dnia opłacenia. Jeżeli księstwo nie miało jeszcze 6 dni, to opłacenie jest do 20 dnia. Jeżeli księstwo było już tak opłacone, to będzie na 14 dni od końca tego terminu. Księstwo po skończeniu się opłacenia będzie stawać się ponownie bezpłatne.

Prezenty dla innych graczy

W przeglądzie konta możecie wejść w zakładkę `Prezenty dla innych graczy` klikając button o tej samej nazwie. Już obecnie można tam opłacić na 14 dni księstwo innemu graczowi, np. żeby odblokować księstwo w koalicji.

Bezproblemowe prolongaty

Dodatkowym bajerem związanym z opłacaniem księstwa na 14 dni innemu graczowi będzie możliwość stosowania tego jako bezproblemowej prolongaty. Ale także nie kosztującej (przy spełnieniu warunków).

Opłacenie w całości księstwa, które zostało częściowo opłacone opcjami 14dniowymi będzie jak dotychczas kosztować 5 Erdo. Jednakże, w takiej sytuacji, graczowi, który dokonał ostatniej płatności 14dniowej będzie refundowane wydane 1 Erdo.

Można to zastosować więc tak: dziś zablokowane jest księstwo w koalicji, nie ma gracza, opłacam go na 14 dni za 1 Erdo. Za tydzień sprawa się wyjaśnia i księstwo jest opłacane w całości, moje 1 Erdo wraca do mnie.

Wszelkiej pomocy z płatnościami udziela księstwo Gollum - PŁATNOŚCI, w koalicji Administrators.

Inne opcje

W grze dostępne są za osobną opłatą trzy tzw. Luksusy. Zostały stworzone tak, by działały dokładnie tak jak wskazuje nazwa - luksusy, dają pewne dodatkowe opcje, mogą być czasem wygodne, ale nie zapewniają przewagi w grze.

Oprócz opłacenia księstw można również wspomóc grę donacją - każdy taki datek zostanie przeznaczony na utrzymanie serwera i rozwój gry. Za donację przyznajemy też prestiżowy status VIP.

Wszystkie opcje wykupuje się dokonując wpłaty na swoje Konto, a następnie aktywując je przez panel Twoje Księstwa.

Zobacz również

Osobiste