Odbudowa

Z Dracopedia

Spis treści

Na czym polega odbudowa

Odbudowa polega na:

Kiedy odbudowa

Odbudowujemy się w trakcie wojny, lub po wojnie. Odbudowa po wojnie jest często nazywana simem i wtedy gracz odbudowuje swoje księstwo całkowicie, tzn.:

Odbudowa podczas wojny

Odbudowa w trakcie wojny jest cięższym zagadnieniem niż odbudowa na simie. Inną nazwą używaną przez graczy na odbudowanie w czasie wojny jest "ref" lub "zrefowanie" (od ang.: Refresh). Polega na:

  • Pozbyciu się pustkowi
  • Zabudowaniu jak największej ilości ziemi (idealnie: całość)
  • Odbudowie najważniejszych budynków specjalnych ("najważniejsze" w zależności od funkcji, jaką pełni księstwo w czasie wojny, ale idealnie, to odbudować wszystkie)
  • Ponownym zatrudnieniu jednostek, na które Imperator lub GD kazał "stanąć", czyli jakie jednostki zatrudnic (Złodzieje, magowie, lub wojsko)

Ważne podczas odbudowy

Trzeba pamiętać, że ilość tur jest ograniczona. Ideałem jest "kliknięcie" księstwa do 17 tury (mając wybudowane budynki specjalne: Zachodnia wieża czasu i Wschodnia wieża czasu) lub 15 (nie mając tych budynków). Nie traci się wtedy 'odłożonych' wcześniej tur.

Ilość tur podana wyżej (17/15) dotyczy wszystkich ras z wyjątkiem Goblinów, którzy posiadają zwiększoną ilość tur na przeliczenie.

Jeśli nie mamy kompletu tur (49 u wszystkich ras, 61 u Goblinów) a jest możliwość kliknięcia mniej niż 15/17/21 (bez Zachodniej i Wschodniej Wieży Czasu / z tymi budynkami specjalnymi lub Goblin bez tych speców / Goblin z tymi budynkami) tur, warto użyć ich mniej, żeby odłożyć tury bliżej kompletu, aby bylo łatwiej się odbudować w późniejszym okresie wojny.

Osobiste