Ożywieńcy

Z Dracopedia

rasy5.jpg

Spis treści

Opis

Czy są martwi? Dobre pytanie. O Ożywieńcach krąży wiele legend. Jedna z nich, prawdopodobnie najstarsza, opisuje powstanie tej, paradoksalnie, najmłodszej rasy następująco:

Pierwotnie świat Red Dragona był zamieszkany tylko przez siedem ras. Rasy te prowadziły walki o teren i moc. Każda rasa, jak to bywa, była podzielona na kilka obozów różniących się poglądami. Jedne składały się z księstw łaknących krwi, potęgi i nowych terenów. Inne starały się rozwijać handel, dyplomację, sztukę uprawiania magii i inne dziedziny w imię pokoju.

Ponieważ nie dało się w żaden sposób stłumić tego naturalnego rozłamu, Jedyny postanowił, że będzie karał żądzę krwi i zuchwałość piekłem na ziemi. Wszyscy, którzy za życia byli pełni zła, zabijali dla zysku i prowadzili niekończące się krwawe wojny, zostali skazani na wieczną tułaczkę po śmierci. Ich dusze nigdy nie opuszczały ciała i były pogrzebane razem z nim. Po pewnym czasie, gdy ich rozpadające się zwłoki były już dostatecznie zmasakrowane przez nienasycone okrągłe robale Xu, ich dusze przebudzały się. W ten sposób w krainie pojawili się ożywieńcy. Nieżywi, którzy są skazani na życie w bólach spowodowanych przez Xu na wieki. Ożywieńcy mszczą się za to na innych rasach. Są niesamowicie żądni krwi, wciąż pragną walki. Można ich zabić tylko odcinając im głowę od ciała; giną też po zjedzeniu lub wypiciu czegokolwiek, co jadają żywi mieszkańcy RedDragona. Magii nie tworzą, ale doskonale posługują się cudzą. Ożywieńcy są zdolni do rzucania czarów, ale ich ataki militarne są o wiele doskonalsze. Bronią się bardzo słabo, ale gdy atakują, całe armie żywych uciekają w popłochu. Wojska ożywieńców nie potrzebują jedzenia. Mają cechę nie osiągalną przez inne rasy - nekromancję. Jeśli ponurzy żniwiarze, smoki lub żołnierze polegną w boju, zmieniają się w szkielety i dalej pozostają w służbie swego strasznego pana. Ich głównym zadaniem w koalicji jest zdobywanie nowych terenów.

Cechy wyróżniające

Zaludnienie
na akr 3
Akwedukt +0.5

na dom 3
Łaźnia miejska +0.5
System jaskiń +1
Kanalizacja +1.5

Produkcja zawodów

Wojsko

Opis Żołnierze Elita 1 Elita 2
Nazwa Brak Szkielety Ponurzy żniwiarze
Wygląd

army_62.jpg

army_63.jpg

Cena - 800 złota i 20 broni 0 złota i 60 broni
Atak - 5 9
Obrona - 0 4


Opis Złodzieje Machiny wojenne
Nazwa Duchy Drakolicze
Wygląd

army_65.jpg

army_66.jpg

Cena 3000 złota -
Atak 80% 100
Obrona 2 -


Rasy w Red Dragonie

Br-OugowieDżinyElfyEntyGnomyGoblinyKrasnoludyLudzieMeduzyMroczne ElfyNiziołkiOlbrzymyOrkowieOżywieńcyPlemiona Feniksa

Osobiste