Niziołki

Z Dracopedia

rasy3.jpg

Spis treści

Opis

Przyjacielscy złodziejaszkowie. Ta karłowata rasa żyje na południowych terenach krainy RedDragon. Wielu z nich trudni się kuglarstwem i oczywiście tańcem. Tańcem Cieni, jak elegancko nazwali główną ze swoich profesji.

Przeszedł obok was niziołek? To jesteście już bez pieniędzy... Niziołki uwielbiają dobre jedzenie i picie oraz donośny śpiew. Jeżeli mają przy sobie choć trochę pieniędzy, natychmiast idą do najbliższej karczmy, żeby oddać się dobrej zabawie. Są pokojowo nastawieni.

Co roku w każdej niziołkowej społeczności wybierany jest Król Tańca Cieni. Stary król daje adeptom zadanie do wykonania, a oni wyruszają w drogę, by je spełnić. Na ogół są to bardzo trudne zadania - trzeba wykazać się inteligencją i sprytem, aby zdobyć coś bardzo cennego.

Niziołki wykorzystują podczas Tańca Cieni specjalne ubranie. Szata ta uszyta jest z cennej czarnej tkaniny. Skład jej nie jest jednak znany wszystkim niziołkom- tylko jedna osoba wie, z czego wykonana jest szata "taneczna". Ten ktoś jest już blisko końca swych dni. Gry Cieni są zagrożone. Jeżeli umrze, niziołki stracą swe źródło utrzymania, stając się niewolnikami innych ras. Kto zna tajemnicę czarnej tkaniny i gdzie go szukać? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi w ścieżkach przyszłości. Każdy niziołek może doprowadzić do rozwikłania tej tajemnicy i stać się wybawcą swojej rasy...

Niziołki są doskonałymi farmerami i alchemikami. Ich złodzieje są znani ze swojej zręczności. Mają doskonałą obronę. Jako niziołek musisz mieć dużo złodziei. Możesz wtedy wesprzeć swoich sojuszników w walce z magami, wysyłając ich z zadaniem wymordowania magów. Niziołki mają słabe zdolności magiczne.

Cechy wyróżniające

Zaludnienie
na akr 3.5
Akwedukt +0.5

na dom 3
Łaźnia miejska +0.5
System jaskiń +1
Kanalizacja +1.5

Produkcja zawodów

Wojsko

Opis Żołnierze Elita 1 Elita 2
Nazwa Żołnierze Wściekły tłum Kosynierzy
Wygląd

army_41.jpg

army_42.jpg

army_43.jpg

Cena 0 złota i 0 broni 0 złota i 20 broni 0 złota i 100 broni
Atak 1 2 5
Obrona 1 4 9


Opis Złodzieje Machiny wojenne
Nazwa Złodzieje Machiny
Wygląd

army_45.jpg

army_26.jpg

Cena 2250 złota -
Atak 100% 5 z żołnierzami/ 7 z E1
Obrona 2 -


Rasy w Red Dragonie

Br-OugowieDżinyElfyEntyGnomyGoblinyKrasnoludyLudzieMeduzyMroczne ElfyNiziołkiOlbrzymyOrkowieOżywieńcyPlemiona Feniksa

Osobiste