Magowie (zawód)

Z Dracopedia

Spis treści

Informacje Ogólne

Magowie to rodzaj wojska, którego głównym zadaniem jest rzucanie czarów na księstwa z wrogich koalicji, jak i obrona naszego księstwa przed czarami wroga. Są też niezbędni do rzucania czaru ‘Zesłać Smoka’ (Rasy nie posiadające magów przyzywają smoka wabiąc go odpowiednią ilością jedzenia). Na siłę magów wpływa ich ilość, bonus rasowy, oraz ilość wzmacniaczy magów. Jeżeli siła magów przekroczy wielkość księstwa dwudziestokrotnie, wtedy czar będzie zawsze udany.

Bonusy rasowe ras magicznych

Rasa Bonus Siła ataku magów Siła obrony magów
Dżiny +20% 1 159 922
Meduzy -5% 1 088 675
Br-Ougowie -30% 1 083 628
Elfy +15%/+25% 1 082 191 1 176 295
Ożywieńcy +10% 1 063 262
Mroczne Elfy +10% 1 063 262
Gnomy 0% 1 047 966
Ludzie 0% 1 017 610
  • Wartość Siły symulowana dla księstw 30,000 akrów bez generałów, w pełnym optimum magicznym (tylko domy + wzmacniacze)
  • Siła magów zależy wprost od sumy poziomów generałów naukowców
  • Generałowie magowie mają wpływ na szansę wejścia czaru we wrogie księstwo i na siłę obrony własnego księstwa

Magowie, a nowa ekonomia

Magowie będą szkolić się automatycznie w turze ich zatrudnienia. Bazowy koszt szkolenia będzie wynosić 1250 złota, jednak będzie obniżany przez wzmacniacze magów. Dokładnie: za każdy procent powierzchni księstwa we wzmacniaczach o 20 złota (z minimum na poziomie 200 złota - koszt może obniżyć dodatkowo generał mag z umiejętnością trener).

Magowie w czasie simu

W czasie simu chcemy zatrudniać jak najmniejszą ilość magów tak by jak najwięcej ludzi można było zatrudnić w produkcji. Na każdym księstwie należy znaleźć złoty środek. Powszechnie uważa się, ze liczbę zbliżoną do optymalnej uzyskujemy, kiedy siła magów ma wartość zbliżoną do dwu-, trzy- krotnej wielkości naszego księstwa.

Magowie w czasie refu

Bardzo często zdarza się, że magowie w czasie refu czarują również negatywna magie na przeciwnika, i to na gubie, który w czasie wojny nie pełni funkcji maga. Im więcej magów zatrudnimy tym większa będą mieli siłę.Jeśli przyszło nam czarować w czasie refu to i czary rzucone na przeciwnika będą miały większą silę. Jednak jak to na wojnie nie wszytko jest zawsze takie proste. I tu tez trzeba się zastanowić ilu magów tak naprawdę opłaca się nam na danym etapie odbudowy zatrudniać. Jeśli mamy mocno zniszczone księstwo to każdy człowiek który będzie mógł być zatrudniony przy odbudowie księstwa będzie na wagę złota. Odnalezienie "Złotego środka" w zmieniającej się sytuacji wojennej wymaga pewnego doświadczenie jest jednak kluczem do udanego refu.

Brak magów

Rasy niemagiczne nie mogą zatrudniać magów. Wymazywanie czarów wykonywane jest wyłącznie bez magów. Smoki są przyzywane poprzez ofiary złożone z jedzenia. System wyliczania ilości potrzebnego jedzenia, jest zbliżony do tego wyliczającego ilość mana. Ofiary zawsze kończą się powodzeniem.

Zobacz też

Osobiste