Ludzie

Z Dracopedia

rasy0.jpg


Spis treści

Opis

Ludzie są różni, i dobrzy, i źli. Pragną wszystko mieć i poznać, ale czasem przez swoje niefrasobliwe zachowanie tracą to, co umiliłoby im życie przez kilka kolejnych stuleci. Często popełniają błędy. Doskonale orientują się w różnych dziedzinach sztuki i choć nie dożywają sędziwego wieku, ich kronikarstwo i archiwizacja wydarzeń nie mają sobie równych w krainie Red Dragona. To właśnie oni wynaleźli pismo.

Bardzo stara Biblioteka Kontynuatorów w Ognistej Gardzieli - klasztorze zbudowanym z ogromnych kamiennych głazów - ukrywa w sobie kilkadziesiąt tysięcy opowieści i legend o świecie Red Dragona. Do biblioteki można przyjść zawsze, jednak ten, kto usiłuje studiować historię, musi wykazać prawdziwość swojego zainteresowania i poddać się testowi. Jeżeli go zaliczy, przejdzie przez bramę biblioteki. Mają w niej siedzibę wróżbici, których zadaniem jest oczekiwanie końca ery. O jej nadejściu muszą wszystkich powiadomić.

Ludzie świetnie znają się na produkcji broni wszelkiego typu oraz na walce jako takiej. Niejeden generał dzięki swemu sprytowi wygrał bitwę z o wiele liczniejszym przeciwnikiem, który był już pewien zwycięstwa. Magowie wśród ludzi są nieliczni, ale cieszą się ogólnym szacunkiem. Ludzie nienawidzą ożywieńców, zazdroszczą elfom, gardzą krasnoludami, prześladują niziołków, liczą się z dżinami i biorą do niewoli gobliny. Ludzie oczekują nadejścia króla, który zjednoczyłby wszystkie księstwa i doprowadził do tego, by ludzka rasa była uważana za jedną z najlepiej rozwiniętych.

Cechy wyróżniające

Zaludnienie
na akr 3.5
Akwedukt +0.5

na dom 3
Łaźnia miejska +0.5
System jaskiń +1
Kanalizacja +1.5


Produkcja zawodów

Wojsko

Opis Żołnierze Elita 1 Elita 2
Nazwa Żołnierze Giermkowie Rycerze
Wygląd

army_11.jpg

army_12.jpg

army_13.jpg

Cena 0 złota i 0 broni 0 złota i 20 broni 0 złota i 150 broni
Atak 1 3 9
Obrona 1 3 8


Opis Złodzieje Machiny wojenne
Nazwa Złodzieje Machiny
Wygląd

army_15.jpg

army_16.gif

Cena 2750 złota -
Atak 110% 5 z żołnierzami/ 7 z E1
Obrona 2 -


Rasy w Red Dragonie

Br-OugowieDżinyElfyEntyGnomyGoblinyKrasnoludyLudzieMeduzyMroczne ElfyNiziołkiOlbrzymyOrkowieOżywieńcyPlemiona Feniksa

Osobiste