Ladder

Z Dracopedia

Spis treści

Czym jest?

Jest to system rankingowy, który przyznaje punkty nie za zajęte miejsca, tylko za rozegrane wojny: za zwycięstwa przyznaje, za przegrane odbiera. Został stworzony, aby większy wpływ na wygranie ery miały stoczone wojny 1 na 1 niż zasadzki i multiwojny. Im lepszy przeciwnik tym więcej punktów można zyskać lub mniej stracić. Aktualizacja następuje co przeliczenie.

Punkty

  • Naliczane są za transfer ziemi między koalicjami. Ladder wyświetla transfery zarówno z zasadzki i wojny 1 na 1, jednak tylko w drugim wypadku naliczane są punkty
  • Ladder za wojny 1 na 1 będzie uznawał te, które są toczone z obustronnie wypowiedzianymi notami wojennymi
  • Punkty zależne są od mocy erowej przeciwnika, która ma reprezentować jego poziom. Im większa przeciwnika tym więcej zdobywamy punktów za wygraną lub mniej tracimy za porażkę. Moc erowa to:
    (średnia_moc_z_całej_ery+najwyższa_moc_z_całej_ery)/2

Zwycięstwo eryDodatkowe informacje

  • W ladderze można znaleźć także naliczone koalicjom tzw. punkty bazowe. Służą odróżnieniu koalicji, które walczą i wygrywają lub przegrywają, od takich, które są mało aktywne lub nieaktywne. Maksymalnie można uzyskać ich 10 000 i każda koalicja grająca całą erę tyle uzyskuje - nie wpływają więc na wyłonienie zwycięzcy.
  • Ladder rozpoznaje konflikty wyłącznie po transferach ziemi. Przerwa w transferach większa niż dwa dni spowoduje, że działania zostaną policzone jako dwa osobne konflikty. Z drugiej strony w przypadku zasadzki, dwa dni przerwy i podjęcie wojny ladderowej, całość zostanie policzona jako jeden konflikt.

Strona laddera

ladder

Osobiste