Kopalnia złota

Z Dracopedia

l1.jpg

`Jak tylko pojawiła się wieść, że znaleziono złoto wielu ludzi porzuciło domostwa i rodziny i pognało by go szukać. Wielu się rozczarowało, bo znalezisko było dość jednorazowe. Tak było w szóstym roku panowania Księcia naszego... w drugim także... A wcześniej w osiemnastym roku panowania jego ojca... i dwunastym... a także...

Stara kopalnia na obrzeżach księstwa - pozostałość po krasnoludzkich rzemieślnikach - wciąż jeszcze jest czynna. Długie korytarze zdobione runami, sięgające daleko w głąb ziemi, tworzą niesamowitą sieć tuneli i jaskiń. Kopalnia jest już niemal wyeksploatowana, ale wciąż jeszcze zdarza się szczęśliwcom natrafić na nową żyłę złota.

Opis

Kopalnia Złota to budynek specjalny, który zwiększa szansę na dodatkowe znalezienie złota w wysokości zależnej od ilości produkcji złota przez alchemików (patrz: Zawody).

Stosunkowo niedrogi budynek specjalny.

Działanie

Koszt podstawowy 5 000


W każdej turze masz około 10% szansy na to, że górnicy znajdą złoto, które przyniesie dodatkowo 80% - 160% produkcji złota z jednej tury (alchemicy, manufaktury - kopalnie i Port towarowy). W przypadku odkrycia górnictwa odkrywkowego przychody z kopalni stają się mniejsze ale bardziej regularne.

W czasie Złotego Sierpa szansa na znalezienie złota jest podwojona.


Budynki specjalne

Zajazd u Czerwonego SmokaMłynRatuszKondensator magicznySztab uderzeniowySzaniec

Rezydencja generałaKopalnia złotaRenowacja broniTajemnica OdtworzeniaSzpitalSmoczy mur

Łaźnia miejskaKlub odkrywcówŚwiątynia bogactwa AutoraSoczewka magicznaOłtarz InicjacjiSmocza bariera

System jaskińSkrzyżowanie szlaków handlowychGildia ZłodzieiGildia WojownikówŚciany magicznePlac defiladGłowa GorgonyZamek

AkweduktZachodnia wieża czasuSmokodrapLustro magiczneAkademia wojskowaTarcza GorgonySieć wojennych fortec

KanalizacjaWschodnia wieża czasuPortalPałac MagicznyKoszaryPospolite ruszenie

Ministerstwo smokówSanktuarium berserkerówKlasztor Smoczych Mnichów


Historia

1.jpg

Osobiste