Konto

Z Dracopedia

Konto - konto na forum gry RedDragon. Razem z księstwem niezbędne do uczestniczenia w grze. Każdy gracz ma prawo do posiadania jednego (i tylko jednego) bezpłatnego konta. Do jednego konta może być przypisane wiele księstw. Do niego są również przypisywane wszelkie wpłaty dokonane przez gracza.

Założenie konta

Aby założyć konto trzeba na stronie [1] kliknąć "Zarejestruj" (przycisk w górnym menu, pierwszy od lewej - tuż pod dużym, czerwonym napisem "forum RedDragon").

Następnie należy podać wymagane dane:

  • nazwę użytkownika (login/nick) - nazwę trzeba wybrać starannnie, zachowując zgodność z Regulaminem. Stanie się ona reddragonowym imieniem, pod którym będzie rozpoznawany gracz.
  • Hasło - jest ono potrzebne zarówno na forum, jak i w niektórych miejscach w grze. Koniecznie trzeba je zapamiętać i nie udostępniać innym graczom.
  • ponownie hasło, dla potwierdzenia
  • prawdziwy adres e-mail - na ten adres zostanie przesłany mail aktywacyjny, dający dostęp do konta.

Po wypełnieniu tych pól trzeba zapoznać się z regulaminem forum, potwierdzić jego znajomość oraz oświadczyć, że zakładane konto jest jedynym kontem danej osoby w RedDragonie. Robi się to zaznaczając białe kwadraciki. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie sześciocyfrowego kodu widocznego na obrazku oraz kliknięcie na Wyślij.

Aby rozpocząć grę w RedDragon należy już tylko założyć księstwo.

Problemy i rozwiązania

1. Niedotarcie maila aktywacyjnego.

a) Będąc na stronie forum należy kliknąć "Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji" (u góry, na prawo od "Zaloguj się" i "Zarejestruj"); wpisać nick pod którym dokonywało się rejestracji; kliknąć "Szukaj i wyślij". System odnajdzie nick (jeżeli taki istnieje) i ponownie wyśle mail aktywacyjny na adres podany przy rejestracji.

b) Jeżeli po wykonaniu powyższych czynności system znajduje błąd w nazwie użytkownika oznacza to, że albo nazwa została źle wpisana (wtedy należy wpisać dokładny nick), albo nie ma takiego użytkownika (wtedy należy założyć konto).

Na koncie, które nie zostało potwierdzone mailem aktywacyjnym, można założyć księstwo. Nie można natomiast w pełni korzystać z takiego konta na forum (np. nie można pisać).

2. Założenie dwóch kont.

Należy posługiwać się tylko jednym, wybranym przez siebie. Nieaktywne konto zostanie skasowane w przerwie międzyerowej (patrz: era). Posiadanie dwóch kont na forum jest zabronione i bardzo surowo karane.

Regulamin o koncie

Podstawowe pojęcia
EraKoalicjaKontoKsięstwoPrzeliczenieSimTuraWojna
Osobiste