Kategoria:Generałowie

Z Dracopedia

Spis treści

Funkcja generałów

Generałowie są specjalnymi jednostkami w świecie Czerwonego Smoka, pomocnymi w simie lub na wojnie, w zależności od swego rodzaju oraz poziomu.

Podstawową funkcją Generałów jest dowodzenie atakami. Do każdego ataku musi być wysłany jeden generał, a jego zdolności i poziom będą miały wpływ na wojsko w tym ataku, czy na zdobyte księstwo przeciwnika. Do ataku wojskowego najlepiej wysyłać generała Stratega, jednak i inni generałowie mogą dowodzić tymi atakami, przy czym nie zwiększają ich siły (jak to czyni Strateg), a na walkę wpływa jedynie ich zdolność drugorzędna (np. generał Profesor - Zabijanie Smoków nie zwiększy siły ataku wojskowego, lecz jeśli atak się powiedzie sprawi, że zostanie zabitych więcej smoków).

Generałowie dają także bonusy (początkowo znikome, później duże) do magii, złodziei, działalności kupców, tempa szkolenia, wpływu edukacji, obrony wojska lub ataku w zależności od ich typu.

Ilu można mieć generałów

Standardowo można mieć 7 generałów.

Olbrzymy mogą ich mieć 8, natomiast Niziołki jedynie 6.

Jak zdobyć generałów

Generałowie przychodzą sami, jeżeli księstwo nie posiada kompletu. Im więcej generałów w księstwie, tym rzadsze przychodzenie.

Aby szybciej zdobyć generałów można:

- wziąć ich z labiryntu

- wykupić luksus Rekrutacja generała

Ilość i rodzaj posiadanych generałów można sprawdzić np.w zakładce Generałowie.

Podział Generałów

Mamy 7 podstawowych rodzajów generałów. Są to:

Generałowie "walczący"

Generałowie "ekonomiczni"

Zdolności generałów

Każdy generał, poza swoją funkcją podstawową, posiada dodatkową zdolność. Ma ona dodatkowy wpływ na księstwo (atakowane lub to na którym się znajduje). Więcej o nich: Zdolności generałów.

Strony w kategorii „Generałowie”

Poniżej wyświetlono 8 stron spośród wszystkich 8 stron tej kategorii.

K

M

N

O

P

S

Z

Osobiste