Kategoria:Budynki Specjalne

Z Dracopedia

Wersja Mithrandir1982 (dyskusja | wkład) z dnia 19:49, 28 kwi 2015
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Budynki specjalne to jeden z najważniejszych elementów księstwa.

Spis treści

Budowanie

Ceny budynków specjalnych nie są stałe, lecz rosną wraz z powierzchnią Twojego państwa (ale rośnie też produkcja). Im większe państwo, tym droższe są specjalne budynki (wzór).
Dodatkowo każdy poziom Architektury (bonus od nauki) obniża cenę budowy budynku specjalnego.


Budynek Specjalny budowany jest za wydanie kosztu w budulcu. Budowa automatycznie trwa określoną liczbę tur. Czasy budowy to: rząd 1 - 1 tura, rząd 2 - 2 tury, rząd 3 - 3 tury, itd.

Jeżeli na księstwie jest czarna magia budynki specjalne 3 poziomu i wyższych kosztują też złoto.


Przyśpieszenie budowy

Przyspieszać budowę można o dowolną liczbę tur w dowolnym momencie (oczywiście nie można przyśpieszyć do zera tur).

Koszt każdej tury to n * 500 * powierzchnia, gdzie n to numer tury o którą właśnie skracamy. Przy czym chcąc przyspieszyć o trzy tury trzeba zapłacić za każdą z nich czyli n=1+2+3.

Nauka

Architektura do 3 poziomu włącznie obniża koszt budynków specjalnych w punktach zabudowy

4 poziom architektury po pierwsze pozwala budować budynki z 3 rzędu bez płacenia złota gdy czarna magia jest aktywna, oraz potania cenę przyspieszenia budowy o 50%

Podział

Funkcja

Koszt podstawowy

Budynki specjalne dzielą się na grupy wedle kosztu podstawowego, który możemy przeliczyć dla dowolnej powierzchni według wzoru.

Burzenie

Budynków specjalnych nie można samemu zburzyć, zresztą nigdy nie ma takiej potrzeby. Można je stracić tylko w efekcie działań wojennych:

UWAGA! Przy częściowym wybudowaniu budynku podczas próby zmiany budowy na inny budynek specjalny wykorzystane punkty zabudowy są TRACONE. Nowy budynek specjalny trzeba stawiać od zera.

Enty: Jeżeli nie skończymy budować jakiegoś budynku specjalnego jednego dnia , to po przeliczeniu rośnięcie budynków jest resetowane i trzeba je odbudowywać od nowa

Osobiste