Kanalizacja

Z Dracopedia

l29.jpg

`Szczur żyjący w kanałach, zmutowany, noszący tuzin różnych, nieznanych medycynie chorób, potrafi jeść tyle, ile przeciętny mieszkaniec miasta. W wojennej zawierusze bywa, że można go zobaczyć jedzącego tego przeciętnego mieszkańca. Przerażające? Musicie jednak wiedzieć drodzy studenci, że krasnoludy zamiast `nie ma róży bez kolców` zwykli mawiać `nie ma kanalizacji bez szczurów` i to ich powiedzenie choć nam obce, jest doskonale sensowne, zarówno od strony róży jak i od strony kanalizacji`.

Podczas gdy wszyscy martwią się, jak dostarczyć wystarczającą ilość wody pitnej do miast, niewielu znajduje chwilę by zastanowić się co się później z tym ogromem wody dzieje. A to właśnie kanalizacje, ludzki wynalazek szybko podchwycony przez inne rasy sprawiają, że zużyta woda oraz nieczystości są z miast odprowadzane zamiast lądować na ulicach. Polepsza to nie tylko warunki bytowe i higienę, ale przede wszystkim klimat!

Spis treści

Opis

Kanalizacja to ważny budynek specjalny odpowiedzialny za zaludnienie. Brak kanalizacji bardzo utrudnia odbudowę księstwa, ze względu na mniejszą ilość ludności.

Cenione trafienie dla magii niszczącej i machin.


Działanie

Koszt podstawowy 110 000


Zwiększa pojemność domów o 1,5.

Wyjątki


Budynki specjalne

Zajazd u Czerwonego SmokaMłynRatuszKondensator magicznySztab uderzeniowySzaniec

Rezydencja generałaKopalnia złotaRenowacja broniTajemnica OdtworzeniaSzpitalSmoczy mur

Łaźnia miejskaKlub odkrywcówŚwiątynia bogactwa AutoraSoczewka magicznaOłtarz InicjacjiSmocza bariera

System jaskińSkrzyżowanie szlaków handlowychGildia ZłodzieiGildia WojownikówŚciany magicznePlac defiladGłowa GorgonyZamek

AkweduktZachodnia wieża czasuSmokodrapLustro magiczneAkademia wojskowaTarcza GorgonySieć wojennych fortec

KanalizacjaWschodnia wieża czasuPortalPałac MagicznyKoszaryPospolite ruszenie

Ministerstwo smokówSanktuarium berserkerówKlasztor Smoczych Mnichów


Historia

29.jpg

Osobiste