Jak posyłać złodziei

Z Dracopedia

news.gif

Ten artykuł jest poradnikiem!
Poradnik nie musi być ściśle encyklopedyczny, może zawierać uproszczenia, przyjęte zwyczajowo rozwiązania, elementy punktu widzenia oraz stylu gry osoby lub osób go piszących.
Bo od kogo się uczyć jak nie od najlepszych dowódców RedDragona?


Posyłanie akcji złodziejskich

Żeby akcja złodziejska 'przebiła się' przez obronę złodziejską przeciwnika (gracze używają sformułowania: 'weszła' - odnosi się to zarówno do ataków wojskowych, jak i akcji złodziejskich) przez obronę złodziejską księstwa atakowanego, trzeba dokonać kilku prostych kalkulacji matematycznych.

Co trzeba policzyć

WZA i PZA

Tak więc, jeżeli atak złodziejski wynosi 500.000, a obrona złodziejska 100.000, to WZA jest równa 400.000. Jeżeli natomiast jest odwrotnie (atak złodziejski wynosi 100.000, a obrona złodziejska 500.000), to WZA = 0, ponieważ współczynnik ten nie przyjmuje ujemnych wartości.


  • Kolejnym współczynnikiem do obliczeń jest Przewaga złodziejskiego ataku (PZA). Jest to stosunek sił atakujących złodziei a obroną złodziei na księstwie atakowanym. Jeżeli, tak jak przyjęliśmy wcześniej, atak złodziejski wynosi 500.000, a obrona złodziejska 100.00, to PZA = 5 (ponieważ atak złodziejski ma pięciokrotną przewagę nad obroną złodziejską).
Osobiste