Imperator

Z Dracopedia

news.gif

Ten artykuł jest poradnikiem!
Poradnik nie musi być ściśle encyklopedyczny, może zawierać uproszczenia, przyjęte zwyczajowo rozwiązania, elementy punktu widzenia oraz stylu gry osoby lub osób go piszących.
Bo od kogo się uczyć jak nie od najlepszych dowódców RedDragona?


W każdej koalicji w grze RedDragon naczelną i dowódczą rolę pełni Imperator. Jest on osobą odpowiedzialną za swoją koalicję, to jak funkcjonuję i kierunek polityczny w którym się ona udaje. Imperatorem koalicji można zostać na dwa sposoby:

 • Poprzez założenie nowej koalicji (wchodząc w zakładkę Polityka w menu Polityka).
 • Poprzez wybory zarządzone przez któregoś z członków koalicji (wybieramy z głównego menu Polityka, a następnie wybieramy zakładkę Wybory).


Spis treści

Jak rozpoznać imperatora

Imperator jest wyróżniony czerwonym kolorem na liście składu koalicji w menu Polityka, zakładce Koalicja.

Dodatkowo na forum wewnętrznym gry jego posty są wyróżnione niebieskim kolorem tła.


Funkcje Imperatora

Obowiązkiem każdego imperatora jest utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z innymi koalicjami. Czasami funkcję tę przejmuje Głównodowodzący Sił Koalicji, ale nie zdarza się to często. Zajmuje się także rekrutacją nowych koalicjantów, umawianiem wojen, uzgadnianiem ich warunków oraz ogólnym zarządzaniem koalicją.

Imperator nie musi znać się na każdym aspekcie gry, ale mimo wszystko musi posiadać rozległą wiedzę. Ma on możliwość dobrania sobie pomocników, zwanych Głównodowodzącymi Sił Koalicji .


Uprawnienia Imperatora

Imperator jako dowodzący koalicji ma specjalne uprawnienia, niektóre są dzielone z wyznaczonymi przez niego GD. Są to:

Przyjęte normy

Przyjęte jest, że Imperatorzy, niezależnie czy ze sobą walczą, czy też nie, wypowiadają się w sposób kulturalny i grzeczny. Mogą zdarzyć (i zdarzają) się sytuacje, w których gracze-Imperatorzy wypowiadają się w ostrzejszy sposób, ale są reguły, których łamać nie wolno. Są to:

 • kultura słowa
 • zasady kodeksu karnego RP
 • zasady kodeksu cywilnego RP
 • netykieta
 • regulamin RD

Wszelkie rażące formy łamania tych norm będą karane.


Podpowiedzi dla nowych Imperatorów

 • Dokładnie przeczytaj zasady gry - na początku to Ty będziesz musiał pomagać swoim koalicjantom (księstwom w Twojej koalicji) zrozumieć zasady i będziesz ich uczyć gry.
 • Nie korzystaj ślepo ze schematów znalezionych w internecie lub na forum - do wielu rzeczy najlepiej dojść samemu wnioskując logicznie i wykazując się bystrością.
 • Przemyśl skład rasowy swojej koalicji zanim przyjmiesz jakieś księstwa.
 • Pięć razy zastanów się, zanim napiszesz coś na forum - przejrzyj działy Pytania, Akademia Wojskowa, Szkoła Oficerów forum zewnętrznego (oraz Dracopedię), zanim zawrócisz komuś głowę pytaniem, na które bez problemu można znaleźć odpowiedź.
 • Na pomocników (GD) wybieraj osoby, które najlepiej znają grę i mają czas na pomaganie.
 • Pamiętaj, że RedDragon jest grą w której spore znaczenie ma tak zwana polityka - czyli relacje z innymi graczami i imperatorami oraz sposób reprezentacji siebie/koalicji. Dlatego też już na początku należy zadbać o to by znaleźć sobie sojuszników i budować kontakty z innymi.


Hasła pomocne dla Imperatora

GDM, GDW, GDZ, Grand Total, Hasło koalicyjne, Koalicja, Konstytucja, Sojusz, Wojna

Osobiste