Księstwo

Z Dracopedia

(Przekierowano z Gub)

Księstwo - podstawowy element gry należący do gracza, razem z kontem na reddragon.pl niezbędny do uczestniczenia w grze RedDragon. Każdy gracz ma prawo do posiadania jednego bezpłatnego księstwa. Inne nazwy: gubernat (rzadko używana), gub (często spotykana).

Wygląd księstwa

Patrząc na księstwo w RedDragonie nie widzi się mapy zamków czy pól uprawnych. Księstwo, za pośrednictwem menu i różnych zakładek, przedstawia dane ekonomiczne, wojskowe i polityczne.

Menu znajduje się po lewej stronie ekranu, jest zawsze takie samo i ma się do niego dostęp z każdego miejsca w księstwie. Odsyła ono do wydzielonej grupy informacji i miejsca zarządzania (np. menu Budowa odsyła do informacji o wszystkich budynkach i innych inwestycjach oraz daje możliwość budowania nowych).

Pod nim widać obracające się czerwone kółko. Służy ono do kończenia tury i jednoczesnego przechodzenia do następnej. Tura jest najważniejszym pojęciem gry, gdyż RedDragon jest grą turową. Jeśli po przeczytaniu teorii istnieją problemy ze zrozumieniem - najlepiej sprawdzić w praktyce, "jak to rzeczywiście działa".

U góry ekranu widać zakładki. W każdym menu znajdują się inne zakładki. Pomagają one segregować dane i ułatwiają wydawanie poleceń.

Zarządzanie księstwem

Regulamin o księstwie

Podstawowe pojęcia
EraKoalicjaKontoKsięstwoPrzeliczenieSimTuraWojna


Osobiste