Gnomy

Z Dracopedia

rasy9.jpg


Spis treści

Opis

Gnomy dopiero niedawno pojawiły się w świecie RedDragona - tak myśli większość zarówno zwykłych istot, jak i potężnych mędrców. Prawda jest jednak nieco bardziej tajemnicza. Te fascynujące istoty dotychczas nie mieszały się do bitew i wojen innych ras i niewielu śmiertelnikom było dane ujrzeć ich oblicze. Jednak ostatnie wydarzenia zmusiły dalekich krewniaków Krasnoludów do opuszczenia swoich przytulnych domków i wzięcia udziału w nieustannym konflikcie, który trwa w świecie RedDragona od wieków.

Przeciętny gnom mierzy sobie od stu, do stu dwudziestu centymetrów i nie waży więcej jak trzydzieści kilogramów. Każdy wnikliwy obserwator zada sobie pytanie, czy to aby nie te cechy powodowały dotychczasową bierność i „niezauważalność” w ferworze walki. Póki co zostańmy przy oficjalnej wersji - po prostu się nie mieszały.


Choć słabej budowy fizycznej, żołnierze Gnomów podczas walki korzystają z różnorakich, dziwnych wynalazków i urządzeń. Czyni to z nich znaczącą siłę na polu bitwy. Bowiem czy może być coś bardziej niepozornego niż Liliput szarżujący z patykiem... dzidą, ma się rozumieć? Dodatkowo oddziały Gnomów są szkolone w wykrywaniu i udaremnianiu wrogich akcji złodziejskich. Niezwykle istotną cechą jest również zdolność przyspieszonej eksterminacji wrogich oddziałów. Niestety, wszystkie te zalety okupione są pewną słabością. Nasi Mali Przyjaciele nie używają podczas walki maszyn bojowych. Bynajmniej nie jest to wynikiem ich nieudolności konstrukcyjnej.

Domy gnomów, po wybudowaniu budynków specjalnych Łaźni miejskiej i Systemu jaskiń, są znacznie bardziej pojemne, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań innych ras. Zważywszy na ich gabaryty (i proszę mi wierzyć, daleki jestem od przedmiotowego ich traktowania), upchnięcie kilku sztuk więcej w pomieszczeniu wielkości spiżarni nie stanowi wielkiego problemu, a przy okazji staje się powodem wielkiej uciechy ducha.


Gnomy są znakomitymi alchemikami i tworzenie złota mają praktycznie we krwi. Można by wręcz powiedzieć, że w ich tętnicach, zamiast krwi, pulsuje ten drogocenny kruszec. Także koszt wyszkolenia gnomich złodziei jest nieco niższy, niż u innych ras. Analizując poczynania przedstawicieli Małej Rasy w innych dziedzinach gospodarki, nie sposób nie dostrzec nieudolności, no powiedzmy lekkiej słabości, w wydobywaniu i obrabianiu kamienia. Na tym polu znacząco przegrywają z przedstawicielami Starej Rasy.

Gnomy są tu, w świecie RedDragona i zamierzają pokazać, kto tu rządzi. Od dziś uważaj, nigdy nie wiesz, kiedy gnomie oddziały wkroczą na ziemie Twojego księstwa zostawiając za sobą ruiny i zgliszcza...

Cechy wyróżniające

Zaludnienie
na akr 3
Akwedukt +0.5

na dom 3
Łaźnia miejska +1
System jaskiń +2
Kanalizacja +1.5


  • System jaskiń zwiększa zaludnienie na dom o 2, czyli +1 więcej niż normalnie, Łaźnia miejska zwiększa zaludnienie na dom o 1 czyli o +0,5 więcej niż normalnie.
  • Nie posiadają machin wojennych.
  • E2 w ilości 2,5x powierzchnia celu zadają wojsku straty w wysokości 14%. Straty są niezależne od budynku specjalnego Szpital oraz generała Moc lecznicza.
  • Przy wyłączeniu szkolenia E1 do E2, zostanie przyspieszone szkolenie E0 do E1 o szybkość wyłączonego.
  • Straż nocna (e1) daje dodatkowo 0,5 obrony złodziejskiej (nie działa przez pakty).
  • Akcja złodziejska Wojna gangów oprócz zabijania złodziei upija Straż nocną. Do upicia 1 E1 potrzeba WZA/2 ataku złodziejskiego, maksymalnie 30% E1 na akcję.
  • Złodzieje kosztują 2750.
  • bonus +20% do akcji złodziejskich Sabotaż budynku specjalnego i Sabotaż domów.
  • Pospolite ruszenie daje tylko 1 obrony za każdego obywatela.

Produkcja zawodów

Wojsko

Opis Żołnierze Elita 1 Elita 2
Nazwa Żołnierze Straż Nocna Saperzy
Wygląd

army_101.jpg

army_102.jpg

army_103.jpg

Cena 0 złota i 0 broni 0 złota i 35 broni 0 złota i 140 broni
Atak 1 1 8
Obrona 1 5 6


Opis Złodzieje
Nazwa Sabotażyści
Wygląd

army_105.jpg


Cena 2750 złota
Atak 100%
Obrona 1Rasy w Red Dragonie

Br-OugowieDżinyElfyEntyGnomyGoblinyKrasnoludyLudzieMeduzyMroczne ElfyNiziołkiOlbrzymyOrkowieOżywieńcyPlemiona Feniksa

Osobiste