Elita 1

Z Dracopedia

Elita 1 to jednostki silniejsze od żołnierzy (e0). Inna nazwa: E1.

Są one również droższe w złocie i (z reguły) w broniach, poza wyjątkiem. W zależności od rasy różnią się siłą ataku i siłą obrony, posiadają również bonusowe właściwości.

Do czego służy

E1 jest alternatywą ataku na e2. E1 jest zdecydowanie tańsze w zatrudneniu, ale również wielokrotnie tańsze w utrzymaniu w porównaniu do Elity 2. Jest jednak pewien warunek: żeby siła ataku była porównywalna (u niektórych ras nawet silniejsza), e1 musi być wysyłane w atakach z taczkami. Jeśli będzie mniej machin wojennych niż e1, to siła ataku będzie równa jedynie sile jednostki E1 (czyli znacznie mniejsza, niż E2).

Do czego nie służy

E1 nie nadaje się do wysyłania samodzielnych ataków. Nie ma sensu również obrona samymi jednostkami tego typu. Opłaca się natomiast wysyłanie ich z machinami wojennymi.

Właściwości specjalne i wyjątki

Jednostki elitarne 1 stopnia nie pobierają żołdu (nie płaci się im za pracę). Dodatkowo niektóre rasy mają działania specjalne:

  • E1 Ożywieńców kosztuje 0 broni, jesli postawiony jest budynek specjalny koszary (+ wojsko Ożywieńców nie spożywa jedzenia)
  • Plemiona Feniksa - e1 tej rasy ma specjalną zdolność działającą w ataku, dzięki której wyższe są zniszczenia przeciwnika
Osobiste