Doradcy

Z Dracopedia

Spis treści

Gdzie szukać doradców

Doradców znajdziesz w zakładce stolica w górnym panelu.

Sekretarz

Doradca Sekretarz każdego dnia po zalogowaniu przedstawi dzienny raport. Podpowie co Twojemu księstwu, opłaca się produkować. Oprowadzi również po księstwie udzielając cennych rad, omawiając poszczególne zakładki i zagadnienia.

Ambasador

Jego zadaniem jest zarówno pomoc w organizacji koalicji jak i w przeglądzie wydarzeń konkretnego dnia. Pomoc w organizacji koalicji polega na ułatwienu w znalezieniu księstwa dla koalicji nie posiadającej pełnego składu. W opcji tej możemy zaznaczyć jaką konkretną rasę/rasy potrzebujemy, na jakiej pozycji (mag, złodziej, ataker, obrońca) jak i okreslić minimalne doświadczenie wymagalne w przypadku chętnych (lub jego brak jeżeli szukamy wszelkich chętnych) oraz ustawić kolejność rozpatrywania złoszeń pod względem złoszeń, nazwy, rasy, ziemi, wieku księstwa bądź też doświadczenia. Ambasador pomoże nam również gdy nie posiadamy jeszcze własnej koalicji, aby znaleść koalicję trzeba podać kilka informacji doradcy tj. jaką funkcję ma pełnić nasze księstwo (mag, złodziej, ataker, obrońca) oraz określić nasze doświadczenie w świecie Czerwonego Smoka. Istnieje też możliwość wpisania dodatkowych informacji (tu dowolnie zgodnie z naszym uznaniem). Po zatwierdzeniu tych informacji pozostaje czekać nam na oferty.

Drugą opcją jest przegląd wydarzeń z konkretnego dnia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie śledzić kto na kogo się zasadził, między jakimi koalicjami została wypowiedziana wojna, pomiędzy jakimi został zawarty pokój a nawet jakie koalicjie proponują poddanie swoich wojen. Jest to więc znaczne ułatwienie dla osób chcących być zawsze na bierząco z sytuacją na serwerze.

Architekt

Jest specjalistą od początkowej rozbudowy. Podpowie w jakiej kolejności budować budynki specjalne tak by jak najbardziej opłacało się dla naszego księstwa oraz wyjaśni dlaczego właśnie ten spec a nie inny nam się opłaca postawić. Powie Ci również czy twoje zapasy kamienia potrzebnego dla danej ilości murarzy są wystarczające czy należy zwiększyć ludzi w zawodzie kamieniarzy (w przypadku gdy brakuje Ci budnku specjalnego skrzyżowanie szlaków handlowych) czy należy kupować kamień na targu.

Profesor

Wyjaśni Ci zasady panujące w koalicji Szkoła Gry oraz możliwości jakie ona Ci daje.

Osobiste