Dobijanie generała

Z Dracopedia

Dobijanie generała - akcja złodziejska pozwalająca zabić od jednego do wszystkich zranionych generałów przeciwnika. Zależna od PZA.


Spis treści

Rezultat akcji

Akcja ta zapewnia znaczną przewagę, ponieważ przeciwnik traci wyszkolonych generałów i musi ich zastąpić nowymi, niewyszkolonymi.


Jak liczyć

Jeżeli PZA jest mniejsze od 1, to jeden generał zostanie dobity z 5-procentową pewnością, natomiast jeżeli PZA jest większe od 10, wszyscy zranieni generałowie przeciwnika zostaną dobici. Pomiędzy tymi punktami przebieg jest liniowy (dla pewnego dobicia jednego generała będzie niezbędne PZA nieco ponad 2).

Ograniczenie

W czasie jednego przeliczenia nie można zranić i dobić tego samego generała. Aby dobicie było skuteczne generał musi być ranny już przed przeliczeniem.


Kiedy i na kogo wysłać

Złodziei z zadaniem dobijanie generała wysyła się na przeciwnika tylko w czasie wojny. Akcja nie działa z zasadzki ani w czasie pokoju.

Jeżeli wyśle się akcję nie będąc z przeciwnikiem w stanie wojny, złodzieje nie dotrą do wyznaczonego księstwa i wrócą do domu po przeliczeniu nie wyrządziwszy żadnej szkody.


Jak wysłać

Panel złodziejski

Osobiste