Akademia wojskowa

Z Dracopedia

l33.jpg

Naczelny wódz nie był zadowolony z przeprowadzonych przez jego armię manewrów. Większość regimentów nie nadawała się do podjęcia działań wojennych, zdecydowanie zbyt wielu było żółtodziobów w ich szeregach. Po ostatnim rzucie oka na zgromadzone wojska zwrócił się do swojego adiutanta: "Kapitanie, dopilnujcie, by z każdego oddziału wybrano kilku wyróżniających się wojowników do szkolenia w akademii. Resztę wysłać do konserwacji machin bojowych. Może to ich zmotywuje do wytrwalszego treningu."

Do tego elitarnego ośrodka szkoleniowego trafiają najlepsi rekruci, by odbyć dodatkowy trening. Tylko niewielkiemu procentowi udaje się go zakończyć, niemniej stanowią oni później ścisłą elitę armii każdego księstwa.

Spis treści

Opis

Akademia wojskowa to bardzo ważny dla obrońców i atakerów Budynek specjalny odpowiedzialny za szkolenie wojska. Budynek należy do grupy droższych budynków specjalnych, więc jego odbudowa w czasie wojny trwa długo.

Podczas wojny zazwyczaj odbudowywana przez księstwa wojskowe w dniu jej straty.

Działanie

Koszt podstawowy 85 000


W każdej turze 5% elity pierwszej (e1) awansuje do elity drugiej (e2). Szkolenie trzeba aktywować w menu Wojsko przełącznikiem `Szkolić elitę`.

Wyjątki


Budynki specjalne

Zajazd u Czerwonego SmokaMłynRatuszKondensator magicznySztab uderzeniowySzaniec

Rezydencja generałaKopalnia złotaRenowacja broniTajemnica OdtworzeniaSzpitalSmoczy mur

Łaźnia miejskaKlub odkrywcówŚwiątynia bogactwa AutoraSoczewka magicznaOłtarz InicjacjiSmocza bariera

System jaskińSkrzyżowanie szlaków handlowychGildia ZłodzieiGildia WojownikówŚciany magicznePlac defiladGłowa GorgonyZamek

AkweduktZachodnia wieża czasuSmokodrapLustro magiczneAkademia wojskowaTarcza GorgonySieć wojennych fortec

KanalizacjaWschodnia wieża czasuPortalPałac MagicznyKoszaryPospolite ruszenie

Ministerstwo smokówSanktuarium berserkerówKlasztor Smoczych Mnichów


Historia

33.jpg

Osobiste